Connect with us

Lajme

Zyrtari shtetëror ishte aksidentuar pas mesnatës, i dehur e me makinë 3Z

Published

on

Praktika e keqpërdorimit të veturave zyrtare po përcillet nga viti në vit.

“Koha Ditore” ka siguruar dokumente të cilat tregojnë se si ish-sekretari permanent i Ministrisë së Infrastrukturës, tashmë një zyrtar i kësaj ministre, Skënder Gashi, më 2 tetor të vitit 2014, rreth orës 21:00, kishte pësuar një aksident trafiku derisa ngiste veturën zyrtare në gjendje të dehur, me tabela “3Z-104-08” ngjyrë të kaltër.

Në raportin e Policisë për detajet e aksidentit thuhet se “deri tek aksidenti dyshohet të ketë ardhur nga ngasësi, i cili ka lëshuar rrugën magjistrale Podujevë-Prishtinë dhe me t’u afruar në fshatin Shakovicë dyshohet se për shkak të drejtimit nën ndikim të alkoolit dhe shpejtësisë së tejkaluar, në pamundësi ta mbajë shiritin ka kaluar në shiritin e kundërt dhe e ka goditur automjetin tjetër”.

Ministria kishte kërkuar pagesën nga kompania e sigurimit “Croatia Sigurimi” për dëmet e shkaktuara në aksident. Por, kompania kishte refuzuar kërkesën e ministrisë.

“Në bazë të dokumentacionit dhe raportit të policisë, vozitësi ka qenë në gjendje të dehur në momentin e aksidentit, kështu që dëmi refuzohet si i pabazë”, thuhet në përgjigjen e kësaj kompanie që ka siguruar gazeta.

Skënder Gashi nga pozita e sekretarit të Ministrisë së Infrastrukturës ishte suspenduar në vitin 2012, për keqpërdorim të detyrës zyrtare lidhur me një tender. Por ai nuk ishte ndëshkuar asnjëherë për keqpërdorim të veturës zyrtare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending