Connect with us

Lajme

Zyrtari paguan 600 euro për biletën që nuk u shfrytëzua

Published

on

Edhe pse zyrtarët e shtetit heqin dorë në momentin e fundit, nga udhëtimet zyrtare, ata nuk e kanë problem të paguajnë për biletën e tyre të pashfrytëzuar.

600 euro kanë shkuar huq, për shkak se njëri nga zyrtarët e Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, në momentin e fundit ishte tërhequr nga udhëtimi zyrtar i planifikuar ,  për një vizitë studimore në mesin e nëntë zyrtarëve tjerë, shkruan Gazeta Fjala.

Edhe pse kishte kohë të mjaftueshme për anulimin e biletës, një gjë e tillë nuk kishte ndodhur.

“Në kuadër të projektit ishte realizuar një udhëtim zyrtar, ku kanë marrë pjesë 10 zyrtarë të Ministrisë për vizitë studimore. Fillimisht ishin rezervuar 10 bileta të aeroplanit. Mirëpo, njëri zyrtar ishte tërhequr nga udhëtimi i planifikuar dhe për këtë e kishte njoftuar bartësin e projektit, me kohë. Megjithatë bileta nuk është anuluar edhe pse (sipas kontratës) kishte mundësi dhe kohë të mjaftueshme për anulim. Si rezultat janë paguar rreth 600€ pa nevojë”, thuhet në raportin e ZAP-it.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending