Connect with us

Lajme

Zyrtari i NISMA-s thotë Vetëvendosje dhe LDK janë “jugo-nostalgjikë”

Published

on

Deklaratat e fundit nëpër medie se koalicioni LAA dhe Lëvizja Vetëvendosje janë duke pritur dështimin e PAN-it për të formuar qeverinë dhe institucionet e dala pas zgjedhjeve të 11 qershorit, anëtari i Kryesisë së Nisma për Kosovën Bajram Hasani po i sheh si tendencioze dhe deklarata sa për tua bërë qefin siç ka thënë ai “ jugo-nostalgjikëve”.

Hasani në një postim të tijin në Facebook ka thënë se problem nuk do të ishte nëse dështon PAN, por pse “ po dështojmë të gjithë, po dështon Kosova”.

Hasani ka thënë se duhet sa më parë të krijohen institucionet e reja e të cilat duhet të marrin përgjegjësin për vendimet që sjellin, e që këto institucionet duhet të sjellin ndryshimin që i duhet vendit për të pasur sukses në rrugën që ka para.

Ky është postimi i plotë i Hasanit:
Mediet po shkruajn: se LDK e VV po presin dështimin e PAN-it?!

Problemi nuk është pse dështon PAN-i, por pse po dështojmë të gjithë, po dështon Kosova.
Ketë po e presin jugo-nostalgjike, a mundet vendi tua sheh hajrin këtyre? Pastaj ku mund të na shpien këta?
Kosova dhe qytetarët presin formimin e institucioneve të reja. Institucione që marrin përgjegjësinë e vendimeve që sjellin ndryshimin e suksesin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending