Connect with us

Lajme

Zyrtarët nigerianë akuzohen për shfrytëzim seksual të grave dhe vajzave

Organizata ‘Human Right Watch’ ka akuzuar zyrtarët nigerianë për shfrytëzim seksual të grave dhe vajzave që jetojnë në kampet për viktima të ekstremistëve të Boko Haramit.

Published

on

HRW ka bërë të ditur se në korrik është dokumentuar se 43 raste të grave dhe vajzave në shtatë kampe për persona të shpërngulur me ç’rast janë keqtrajtuar nga udhëheqësit e këtij kampi, policët dhe ushtarët.

“Është e turpshme dhe skandaloze që njerëzit të cilët duhet të mbrojnë ato vajza dhe gra i sulmojnë dhe i keqtrajtojnë seksualisht.

Siç raporton AFP, katër viktima i kanë thënë HRË se kanë qenë të droguara dhe të dhunuara, derisa 37 tjera kanë qenë të detyruara në seks me anë të premtimeve të rreme për martesë dhe ndihmës materiale.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending