Zyrtare: Ronaldo rinovon kontratën, jep një super-deklaratë

Cristiano Ronaldo ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në vitin 2021.

Periskopi.com Sporti

Portugezi tha se është në klubin e zemrës së tij dhe se dëshiron të luajë deri në moshën 41-vjeçare.

“Falënderoj qytetin e Madridit, krerët e klubit, bashklojtarët dhe të gjithë shokët që më ndihmuan të arrija në këtë pikë”, deklaroi Ronaldo.

“Ky është klubi i zemrës sime. Ky është një moment unik në jetën time. Rinovimi 5-vjeçar nuk është kontrata ime e fundit sepse unë dua të luajë deri në moshën 41-vjeçare”, shtoi portugezi. /Periskopi.com

Shpërndaje në: