Connect with us

Sporti

Zyrtare: Roma shkeli rregulloren e Serie A, merret vendimi zyrtar për ndeshjen ndaj Veronës

Published

on

Humbje 3-0 zyrtare në tavolinë. Gjykatësi Sportiv me një njoftim për shtyp njoftoi humbjen e Romës në ndeshjen e parë të Serie A 2020/21 kundër Hellas Verona. Këtu është motivimi i plotë.

Gjykatësi Sportiv, pasi ka lexuar dokumentet në lidhje me ndeshjen Hellas Verona-Roma dhe duke marrë parasysh që klubi verdhekuq ka aktivizuar një futbollist jo të regjistruar në “Listën e 25” të komunikuar me email të certifikuar në 14 Shtator 2020 në 12.14, pavarësisht se ishte bërë një “Over 22”, duke shkelur kështu ndalimin e përdorimit referuar në pikën 8 të njoftimit zyrtar të FIGC 83 / A të 20 Nëntorit 2014 siç është ndryshuar më pas me Njoftimin Zyrtar F.I.G.C. n 76 i 21 Qershorit 2018; konsiderohet, pra, se duhet të zbatohet sanksioni i humbjes së garës të parashikuar në pikën 9 të njoftimit zyrtar të përmendur F.I.G.C. Nr. 83 / A;

Në detaje, mesfushori nuk mund të merrte fushë sepse në listën zyrtare të 25 lojtarëve ai ishte përfshirë në lojtarët nën 22 dhe jo në mesin e lojtarëve “mbi 22”. Diawara mbushi 23 vjeç në korrik, por Roma ndoshta harroi ta zhvendoste lojtarin në listën e Over. Në këtë rast rregullorja parashikon humbjen në tryezë.

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending