Connect with us

Sporti

ZYRTARE: Përfundon gjithçka, Berlusconi shet Milanin

Published

on

Pas 31 vitesh, Silvio Berlusconi nga sot nuk do të jetë më president i skuadrës së Milanit, pasi ka shitur zyrtarisht klubin kuqezi.

Detajet e marrëveshjes janë bërë publike pasi Milani është shitur për vlerën e përgjithshme prej 740 milionë euro, ku përfshihej edhe borxhi prej 220 milionë eurosh., shkruan “Football-Italia”.

“Fininvest sot ka finalizuar me sukses shitjen e Milanit duke marrë 99.93 për qind aksionet e klubit kuqezi. Finalizimi i sotëm i jep efekt të plotë marrëveshjes së nënshkruar nga drejtori menaxhues i Fininvest, Danilo Pellegrino, dhe David Han Li, përfaqësuesi i Rossoneri Sport Investimeve më 15 gusht të 2016-ës dhe dhe rinovuar më 24 mars të këtij viti”, thuhet në reagimin zyrtar të Milanit.

Kujtojmë që Silvio Berlusconi gjatë periudhës së tij tek Milan ka kaluar momentet më të mira në histori, duke dominuar në Itali dhe Evropë për shumë vite, përcjell Syri.

Ai për këto 31 vite ka fituar 8 tituj të Serie A, shtatë Superkupa të Italisë, pesë Liga të Kampionëve, pesë Superkupa të Evropës, dy Kupa të Botës për Klube, një Kupë Internacionale dhe një Coppa Italia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending