Zyrtare: Milani kompleton edhe një transferim (Foto)

Periskopi.com Sporti

Andrea Bertolacci është transferuar zyrtarisht në Genoa me huazim nga Milani, duke kompletuar një rikthim në klubin e tij të mëparshëm.

Mesfushori italian pas prurjeve të fundit nga Rossonerët ka vendosur të largohet nga San Siro, duke e ditur që minutat e tij do të jenë të pakët dhe ka zgjedhur ekipin e Genoas.

“Klubi i futbollit Genoa njofton se kemi formalizuar nënshkrimin e përkohshëm të mesfushorit Andrea Bertolacci”, thuhet fillimisht në deklaratën e lëshuar.

26-vjeçari ishte në një marrëveshje bashkëpronësie me Romën, klubin ku ai filloi karrierën e tij, derisa Giallorossët blenë gjysmën tjetër të kontratës së tij në vitin 2015.

Bertolacci u shit pastaj në Milan për 20 milionë euro, por luftoi për të bërë një ndikim në San Siro për shkak të lëndimeve dhe formës së dobët.

Zyrtare: Bertolacci largohet nga Milani, transferohet te Genoa (Foto)

Shpërndaje në: