Connect with us

Sporti

Zyrtare: Ja ku do të zhvillohet ndeshja Ukrainë – Kosovë

Published

on

Tashmë është zyrtare.

Ndeshja ndërmjet Ukrainës dhe Kosovës e vlefshme për kualifikimet e Botërorit 2018, nuk do të zhvillohet në Ukrainë.

Kjo, pasi shteti ukrainas nuk e ka njohur Pavarësinë e Kosovës dhe ndeshja do të luhet në një terren neutral.

Pasi Federata e Futbollit të Ukrainës është konsultuar me FIFA-n, është vendosur që kjo ndeshje të zhvillohet në Poloni.

Saktësisht, ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit Krakoëa. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending