Zyrtare: Bylbyl Sokoli merr drejtimin e Gjilanit

Periskopi.com Sporti

Tashmë është edhe zyrtare. Bylbyl Sokoli do ta marrë drejtimin e Gjilanit për pjesën vijuese të sezonit.

Edhepse dihej, klubi i Gjilanit vendosi sot ta zyrtarizonte afrimin e Sokolit si trajner të ri.

‘Profa’ do ta nis rrugëtimin me skuadrën bardhekuqe në takimin ndaj KEK-ut në kuadër të Kupës së Kosovës në mesjavë.

Kjo është hera e dytë që Sokoli do ta drejtojë Gjilani, pasi të njëjtën gjë e bëri katër sezone më parë.

Ai zëvendëson Gentjan Mezani, i cili dha dorëheqje.

Komunikata e Gjilanit:Sport Club “Gjilani” njofton se ka arritur marrëveshje me trajnerin Bylbyl Sokoli për të marrë drejtimin e skuadrës.Debutimin për këtë edicion ai do ta bëjë në ndeshjen e 1/16 së finales së Kupës së Kosovës ndaj KEK-ut.Kjo do jetë kontrata e dytë e punës e Sport Club “Gjilani” dhe trajnerit Sokoli, i cili kisht drejtuar skuadrën dhe katër edicion më parë.Profesor Sokolit i urojmë mirësardhje dhe shumë sukses drejt realizimit të objektivave që ka vendosur klubi.

Shpërndaje në: