Connect with us

Lajme

Zyra e Nikoliqit: Kosova kurrë nuk do të heqet nga Kushtetuta e Serbisë

Published

on

Asnjë heqje e Kosovës nga përmendja në Kushtetutën e Serbisë dhe shkelje e integritetit të vendit nuk vjen në konsiderim, ka deklaruar sot këshilltarja e kryetari të Serbisë Tomislav Nikoliq, Stanislava Pak.

Duke komentuar deklaratën e profesoreshës së drejtësisë Vesna Rakiq Vodineliq se në vend të “zgjidhjes” së deritashme që nuk i përgjigjet realitetit, në preambulën kushtetuese të Serbisë që e përmend Kosovën territor të Serbisë, duhet të qëndrojë zgjidhja e ngjashme me Kushtetutën e ish – Gjermanisë Perëndimore, Pak ka thënë se propozimi i tillë “nuk pi ujë”, njoftojnë medie serbe, transmeton Koha.net.

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq më herët kishte thënë se Kushtetuta e Serbisë do të ndryshohet por jo për shkak të preambulës që e ka për Kosovën.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending