Connect with us

Lajme

Zv/Presidenti i Amerikës Pence qetëson Europën: Amerika është aleati juaj!

Published

on

Me më shumë tension është pritur fjalimi i Zv/Presidentit të SHBA-ve Mike Pence në Konferencën për Siguri në Munih.

Menjëherë pas fjalimit të Kancelares Angela Merkel, të pranishmëve u ka folur Mike Pence.

Dhe, fjalimi i Pence tregon edhe një herë se në Shtëpinë e Bardhë kemi të bëjmë me tendencat të ndryshme në këtë qeveri. Kjo sepse, edhepse Pence përsëriti fjalinë e shefit të tij Donald Trump për angazhim më të madh financiare të partnerëve të NATO-s, por ai këtë e bëri në një mënyrë miqësore.

Kështu për dallim nga Trump i cili NATO-n e ka quajtur të  “të vjetëruar”, Pence i siguroi evropianët në fjalimin e tij: “Amerika tani është aleati juaj më e madh dhe gjithmonë do të jetë”, tha ai raporton Gazeta Blic.

ZvPresidenti amerikan bile shkoi edhe përtej kësaj duke thënë: “Për Amerikën dhe Evropën do të vijnë ditë edhe më të mira”, raporton  Gazeta Blic.

Pence në fjalimin e tij pokështu ka kërkuar nga Rusia që t’i përmbahet marrëveshjes me Ukraninën për paqen. /Gazeta Blic/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending