Connect with us

Lajme

Zvicra, njëra nga tri vendet më të mira për emigrantët

Published

on

Zvicra është njëra nga tri vendet më të mira për emigrantët, në një renditje të re sipas një studimi amerikan U.S. News and World Report.

Në këtë studim amerikan Suedia figuron në vendin e parë, e ndjekur nga Kanadaja, Zvicra, Australia dhe Gjermania.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një vend i cili u themelua kryesisht nga emigracioni masiv, vjen në vendin e shtatë.

U.S. News and World Report për të krijuar këtë listë kishte marrë për bazë masa të tilla, si stabiliteti ekonomik, barazia e të ardhurave dhe tregjet e punës, duke përdorur një studim të veçantë të opinioneve të më shumë se 21.000 udhëheqësve të biznesit dhe elitave të tjera si dhe anëtarëve të publikut.

Suedia ishte bërë një destinacion popullor për refugjatët nga Afrika dhe Lindja e Mesme gjatë viteve të fundit, duke marrë më shumë emigrantë sesa çdo komb tjetër evropian në kulmin e fluksit të emigrantëve në vitin 2015, përcjell albinfo.ch.

Suedia nuk ishte vendi i vetëm që ka mirëpritur emigrantët; Norvegjia, Finlanda dhe Danimarka gjithashtu janë në 10 pozitat e para të renditjes, kryesisht për shkak të perceptimeve të favorshme të gjetura në studimin mbi ekonomitë e tyre dhe përkushtimin ndaj barazisë së të ardhurave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending