Connect with us

Lajme

Zv.kryeministri turk: Stabiliteti politik është forcuar më shumë me ndihmën e popullit

Published

on

Zëvendëskryeministri i Turqisë, Mehmet Şimşek ka deklaruar se pas tentativës së FETÖ-s për grusht shteti ekonomia po zhvillohet me ritme të shpejta drejt normalizimit dhe se stabiliteti politik është forcuar edhe më shumë me ndihmën e popullit, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë në llogarinë e tij në Twitter, Şimşek ka informuar se sot do të ketë një lidhje me telekonferencë me investitorët globalë.

“Themelet e makro-ekonomisë së Turqisë janë shumë të forta. Jemi duke marrë të gjitha masat e nevojshme. Stabiliteti politik është forcuar edhe më shumë me ndihmën e popullit. Kemi marrë të gjitha vendimet për masat e nevojshme. Jemi në krye të detyrës. Nuk ka vend për shqetësim” ka theksuar zëvendëskryeministri i Turqisë Şimşek në postimin e tij në Twitter.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending