Connect with us

Lajme

Zogiani ngrit dyshime mbi videot për rastin Dehari, thotë se nuk mund t’u besohet organeve

Aktivisti i shoqërisë civile, Avni Zogiani ka hedhur dyshime mbi videot e kamerave të sigurisë nga pavijoni ku ka qenë duke u mbajtur Astrit Dehari, aktivisti i Vetëvendosjes që ka ndërruar jetë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Published

on

Zogaj thotë se video-incizimi CCTV nuk po merret seriozisht nga hetuesit. Sipas Zogianit, duhet shikuar se si videoja ka rrjedhur në publik, duke shtuar se manipulimet me këtë lloj videosh janë të lehta.

“Nji evidence qe nuk po meret seriozisht mbi vdekjen e Astritit eshte video-inçizimi nga CCTV. Administrimi i kesaj videoje, qysh me faktin qe eshte ajo eshte rrjedhur tek mediet na menyre te paligjshme, duhet me u pa si eshte bo. Manipulimet me video te ketilla jane te lehta, prandaj ekzistojne protokolle simbas te cilave administrohen evidencat e ketilla. Mendoj se ketu duhet nji ekspertize e vecante ne menyre qe te kemi nje perfundim te besueshem mbi rastin”, shkruan Zogiani në Facebook, transmeton Periskopi.

Zogiani thotë se nuk mund t’i besohet autoriteteve që kanë për detyrë t’i bëjnë administrim profesional evidencave dhe që të mos japin informacione kontradiktore.

“A mundemi me besu ne nje administrim profesional te evidencave nga autoritetet qe kane dhene informacione kontradiktore mbi ndodhinë dhe qe kane rrjedhur evidencat ne publik ne menyre te paligjshme? Jo! Prandaj mendoj qe ne kete pike duhet kerku nje inspektim i plote, qe do te shifte kte proces qe prej serverit e deri tek nxerja ne publik e videos, per me e kuptue qe nuk eshte prekur autenticiteti i evidence”, shkruan në fund ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending