Connect with us

Lajme

Zogaj: Ata që dinin gjendjen e Deharit dhe nuk reaguan, duhet të dalin para drejtësisë

Aktivisti i shoqërisë civile, Petrit Zogaj ka reaguar pas vdekjes së dyshimtë të aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari në Spitalin e Prizrenit.

Published

on

Zogaj ka ngritur disa pyetje, duke thënë se nëse kushdo që ka qenë në dijeni për shqetësimet e Deharit dhe nuk ka reaguar në kohë të duhet “duhet të dalë para drejtësisë”.

Postimi i plotë i Zogajt:

Pyetjet qe duhen qe te gjithe te pergjigjen per vdekjen tragjike te Astrit Deharit jane: Cfare shqetesime kishte Astriti qe perdorte medikamente? A ka raport mjekesor per kete? Per cfare periudhe po behet fjale? A eshte thene qe ceshtja eshte serioze, pra shqetesimet e Astritit? A e kane adresu doktoret nje gje te tille tek zyrtaret e burgut dhe te Ministrise apo edhe tek mbrojtja/familjaret? Meqe Astriti vec ka qene me shqetesime, pse nuk ka pas nje kontroll me te rrepte ne sasine dhe perdorimin e medikamenteve? A pergjigjet dikush per kete gje? A duhet pare 24/7, ne menyre intensive, kur nje i burgosur ka probleme me shendetin? Pse nuk eshte sygjeru qe te dergohet ne spital edhe me pare? A ka qene ne dijeni prokurori i rastit te Astritit? Nese po, cfare masa ka ndermarre? Prandaj, nese gjerat kane qene te ditura, nese gardianet, pergjegjesit e burgut, prokuroret, gjyqtaret, policet, avokatet dhe kushdo tjeter ka qene ne dijeni te shqetesimit te Astritit nuk kane reagu ne kohe te duhur, secili prej tyre, sipas pergjegjesise qe ka, duhet menjehere te dale para drejtesise.

E mos te flasim ketu qe dy burime te ndryshme te institucioneve na deklarohen ndryshe per te njejtin rast. Qe e bene rastin edhe me tragjik.

Ndaj dhimbjen e thelle me familjen Dehari.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending