Connect with us

Lajme

Zjarri përfshin depon më të madhe të gomave në Evropë

Published

on

Zjarri ka përfshirë depon më të madhe të gomave në Evropë, në Sesena afër Toledos në Spanjë. Zyrtarët spanjollë shprehen se në depon e gomave që shtrihet në një sipërfaqe prej 100 hektarësh gjenden mbi 100.000 tonë goma, por fatmirësisht në zjarrin që kishte shpërthyer mëngjesin e sotëm nuk ka të vdekur apo të lënduar.  Retë e tymit të zi kishin alarmuar zjarrfikësit në Toledo dhe Madrid, ndërkohë që autoritetet kanë këshilluar qytetarët të mos braktisin shtëpitë nga shkaku i pasojave negative që mund të ketë mbi ta tymi.  Përveç kësaj, edhe shoferët e automjeteve në autostradën A-4 janë këshilluar të mos hapin dritaret e automjeteve. Komuna Sesena në vitin 2002 i kishte lëshuar godinën ku ka shpërthyer zjarri një kompanie që merret me riciklimin e gomave, por kompania në fjalë në vitin 2009 humbi licencën pasi nuk plotësonte kushtet mjedisore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending