Connect with us

Lajme

Zjarri lë 11 punëtorë migrantë të vdekur në Arabinë Saudite

Published

on

Njëmbëdhjetë punëtorë migrantë vdiqën nga asfiksia kur zjarri përfshiu një shtëpi pa dritare në të cilën ata po jetonin në Arabinë Saudite.
Gjashtë të tjerë u plagosën në një zjarr në qytetin jugperëndimor të Najranit, transmeton Klan Kosova.

Mediat arabe kanë raportuar se guvernatori i rajonit ka urdhëruar një hetim duke shprehur shqetësim lidhur me strehimin e punëtorëve.

Rreth 9 milionë të huaj punojnë në Arabinë Saudite, shumë prej tyre nga Azia Jugore.

Grupet e të drejtave të njeriut ankohen se punëtorët e huaj shpesh vuajnë nga kushtet e këqija dhe nuk janë në gjendje të ndërrojnë punë ose të largohen nga vendi pa lejen e punëdhënësve të tyre.

Në vitin 2015, 11 persona vdiqën pas një zjarri në një bllok të banimit për punëtorët e huaj në qytetin lindor Khobar.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending