Connect with us

Lajme

Zjarr në kishën brenda kampusit të Universitetit, serbët reagojnë ashpër

Published

on

Persona të panjohur i kanë vënë zjarr kishës serbe “Sveti Nikolla” e cila ndodhet brenda kampusit Universitar të Prishtinës, shkruan Tanjug.

Prifti Sasha Mitroviq e ka gjetur derën e kishës të thyer nga, sic thotë ai, vandalët të cilët me dhunë janë futur brenda dhe e kanë ndezur zjarrin.

Peshkopi i Rashkës dhe Prizrenit, Teodosije ka dënuar ashpër incidentin duke theksuar se vjen si rezultat i refuzimit të autoriteteve kosovare dhe policisë për të ngritur në mbrojtje të përhershme kishën “Sveti Nikolla”, e cila jo pak herë është përdhosur nga kosovarët, transmeton Indeksonline.

 

Ai ka shtuar se i është drejtuar dy herë ministrisë së Punëve të Brendshme në Kosovë, që të ketë një pikë kontrolli të policisë por të dy herat ka mbetur pa përgjigje.

“Një sjellje e tillë e papërgjegjshme shkakton dëm për të gjithë në Kosovë dhe Metohi, dhe nuk kontribuon në ndërtimin e besimit”, ka theksuar Teodosije

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending