Connect with us

Lajme

Zhurmë e erë e padurueshme në Kardiologji

Pacientët në Repartin e Kardiologjisë Invazive përveç me sëmundjet e tyre po përballen edhe me zhurmë dhe erë të padurueshme, të shkaktuara afër dhomave ku ata janë të shtrirë.

Published

on

Përveç problemeve shëndetësore, pacientët e Repartit të Kardiologjisë në QKUK po vuajnë edhe nga zhurma dhe era e padurueshme që vijnë nga punimet që po bëhen afër dhomave ku janë të shtrirë.

Një qytetar ka dërguar në KALLXO.com një video në të cilën shihet një punëtor që po kryen punë renovimi në Repartin e Kardiologjisë Invazive.

Zhurma që shkakton ai me mjetet e punës është e padurueshme.

Shefi i Repartit, Basri Sejdiu, e pranon se aty po shkaktohet zhurmë dhe erë e pakëndshme nga prerja e pllakave dhe e pjesëve të metalta, por se kjo nuk paraqet rrezik për pacientët.

Sipas tij, aty po përgatitet një dhomë ku do të vendoset një aparat modern i kardiologjisë.

“Po janë duke u përgatitë, se së shpejti pritet ky projekti austriak që ka qenë për aparat të ri, dhe në atë pjesë pritet me u vendos aparati, e në pjesën paraprijëse të asaj hapësire i kanë bërë disa renovime”, tha Sejdiu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending