Connect with us

Sporti

Zgjerimi i Evropianit i bëri favor Portugalisë

Published

on

Zgjerimi i Kampionatit Evropian nga 16 në 24 ekipe, kontribuoi me shumë befasi të ekipeve autsajdere në “Euro 2016”, por gjithashtu ndihmoi edhe Përfaqësuesen e Portugalisë në fitimin e trofeut të parë.

Formula e re paraqiti një fazë shtesë të nokautit, atë të 1/8 së finales. Krahas dy ekipeve të para prej secilit grup, në këtë fazë avancuan edhe katër ekipet më të mira të pozicionuara në vende të treta nëpër grupe, përcjell Koha Ditore shkrimin e Reuters.

Portugalia përfitoi nga kjo dhe u kualifikua si ekipi i vetëm pa fitore në fazën e grupeve. Mblodhi vetëm tri pikë nga tri barazime. Para saj në grup dolën Hungaria dhe Islanda.

Në të vërtetë, portugezët kanë fituar vetëm një ndeshje në “Euro 2016” gjatë 90 minutave të rregullt të lojës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending