Connect with us

Lajme

Zgjedhjet shihen si rrugëdalja e vetme

Vazhdimi i mandatit aktual qeverisës është vënë në pikëpyetje, pasi Qeveria ka humbur numrat në Kuvend.

Published

on

 

Jetëgjatësia e Qeverisë po cenohet jo vetëm nga presioni i opozitës, e cila për një vit ka insistuar në rrëzimin e saj, por edhe nga vetë partnerët e koalicionit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Analistë dhe njohës të rrethanave politike thonë se vazhdimi i këtij koalicioni është thellim i krizës politike, që mund të shpjerë në pakënaqësi edhe më të mëdha.

Sipas tyre, përmendja e zgjedhjeve nga ana e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, është largim nga “përqafimi” me LDK-në, pasi ai nuk dëshiron që lidershipi i tij në PDK të shënohet nga qeverisja, e cila është përballur me kriza të njëpasnjëshme.

E, LDK-ja, kreu i së cilës drejton Qeverinë po shihet si partia më e goditur nga një proces i parakohshëm zgjedhor, sidomos nëse ajo mbetet e fundit që miraton zgjedhjet e parakohshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending