Connect with us

Lajme

Zgjedhjet në Amerikë: Biden e fillon mbarë, i fiton të gjitha votat në një distrikt

Published

on

Joe Biden mori të pesë votat e hedhura për president në Dixville Notch.

Joe Biden mori të pesë votat e hedhura për president në Dixville Notch, një lagje e vogël e New Hampshire përgjatë kufirit SHBA-Kanada që është ndër vendet e para në vend për të bërë të njohur preferencën e saj presidenciale, raporton Cnn.

Votimet u hodhën në minutat pas mesnatës, duke u bërë disa nga hedhësit e parë dhe të numëruara në Ditën e Zgjedhjeve.

Sipas traditës, të gjithë votuesit me të drejtë vote mblidhen në “Dhomën e Votave” në vendpushimin Balsams në Dixville Notch për të hedhur votat e tyre sekrete sapo të hapen votimet në mesnatë.

Sapo të hidhet çdo votim, votat grumbullohen dhe rezultatet njoftohen – orë përpara kudo tjetër, duke e bërë atë një vend të favorizuar për reporterët dhe vëzhguesit të etur për çdo aluzion për atë që do të vijë në ditën e zgjedhjeve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending