Connect with us

Lajme

“Zgjedhjet, më 18 qershor”

Published

on

“Në 18 qershor, qytetarët kërkojnë një shans që pas 4 vitesh politikanët të heshtin dhe ata të dëgjohen e të vendosin”.

Ilir Meta ende nuk është shprehur për koalicionin me Partinë Socialiste për të garuar së bashku në zgjedhjet e ardhshme, por duket se është i vendosur për mbajtjen e tyre në 18 qershor, ditën e dekretuar nga presidenti Bujar Nishani.

Në takimin me të rinjtë e LRI-së, Meta nuk përmendi për asnjë moment “qeverinë e besimit”, por nuk ngurroi të “fshikullojë” dy partitë e mëdha, PS e PD, për situatën e krijuar, shkruan Top Channel.

“E ardhmja e këtij vendi nuk mund të merret peng nga askush. Nga askush që mendon më shumë për karriken sesa për paqen sociale, stabilitetin dhe mirëqënien e vendit të tij dhe qytetarëve të tij. Nuk kemi asnjë minutë për të humbur as me arrogancën e njërës palë as me ultimatumet e palës tjetër për t’i dhënë Shqipërisë zgjedhje të lira dhe të ndershme, të gjithëpranuara. Ne nuk do të kursejmë të gjitha energjitë tona, nuk na dhimbsen as karriket tona, që nga karrikia e Ilir Metës, për t’i dhënë një zgjidhje të ndershme politike Shqipërisë dhe shqiptarëve dhe për të mos u bërë turpi i Europës në vitin 2017”, tha Meta.

Projeksionin për Parlamentin e ardhshëm Ilir Meta e ka bërë me të rinjtë, për t’i dhënë shqiptarëve një përfaqësim ndryshe.

“Ne kërkojmë një Shqipëri pa drogë dhe një Parlament që përfaqëson qytetarët dhe jo krimin e organizuar apo lobet ekonomike që po prekin lirinë ekonomike në vend përmes monopoleve dhe koncensioneve. Shqipëria nuk ka nevojë për deputetë biznesmenë vetëm për t’i vënë gjoba qeverisë dhe as për kriminelë. Demokracia nuk mund të jetë dhe nuk do të jetë One Man Show”, tha Meta.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending