Connect with us

Lajme

Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat

Published

on

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë çirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat për formimin e Qeverisë së ardhshme.

I ftuar në debatin televiziv në Info Magazine të Klan Kosova, Zeka tutje shtoi se beson se PAN do ta bëjë Qeverinë pasi Haradinaj vazhdimisht pohon se ka votat e mjaftueshme për formimin e saj.

Zekaj shtoi po ashtu se ky është momenti ku në vend nuk duhet të lihet peng formimi i institucioneve sepse një vakum të tillë e kanë shkaktuar përfaqësuesit e LDK-së e PDK-së.

”Eulex e ka çuar landën time në Gjykatën Supreme pavarësisht se jam shpall i pafajshëm në Gjykatën Themelore. Ma mirë është ta vrash veten se sa ta vrasësh dikënd”.

”Kjo puna e numrave është bë çerkuz. Unë i besoj Ramush Haradinajt. Nëse ai i ka votat, hallall i qoftë. Moralisht nëse nuk i ka, mandatar duhet të jetë Vetëvendosje ose LDK-ja dhe presidenti nuk duhet të hezitojë në këtë drejtim”.

”Nuk është më sekret të themi se mediat po spekulojnë. Po deri tash jam i vendosur ta votojë Haradinajn për Qeveri por deri atëherë mund të dal një matematikë tjetër ku mund të ndryshoj mendje”.

”Tash janë aktivizuar sidomos Delawie, për fat të keq e të zi tonin që ne smerremi vesh. Nuk kish qenë mirë ne si shqiptar ta lëmë qeverinë peng në minoritete”.

”Këtë vakum institucional e kanë shkaktuar LDK-ja bashkë me PDK-në. Nuk po them LDK dhe PDK si elektorat por për përfaqësuesit e tyre”.

”Ndoshta Naser Rugova, Vjosa Osmani etj ndoshta e ndërrojnë qëndrimin e tyre për një koalicion të mundshëm në të ardhmen”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending