Connect with us

Lajme

Zeka beson se Biden zgjidhet president por thotë se Kosovës i konvenon fitorja e Trumpit

Published

on

Ish-deputeti Milaim Zeka thotë se cilido nga dy kandidatët kryesor amerikanë për president që do të dalë fitimtar në zgjedhje, për Kosovën do të jetë mirë. Por ai mendon se me fitoren e Trumpit, problemi në mes të Kosovës dhe Serbisë do të zgjidhjes shumë shpejt.

“Demokratët dinamikën e kanë shumë të ngadalshëm në zgjidhjen e problemeve globale por janë shumë më të kujdesshme, janë shumë më të sigurt”, thotë Zeka.

“Në planin afatgjatë demokratët nuk bijnë një zgjidhje të shpejtë për Kosovën që ndoshta do të për ne ndonjëherë e pakënaqshme por duke pasë parasysh që dialogu për ne është primar, për shkak se shteti i Kosovës nuk po mundet me marrë frymë se është Serbia që po e ngulfat shtetin e Kosovës, unë mendoj se Trumpi në një afat të shkurtër do të kemi një marrëveshje finale në mes të Kosovës dhe Serbisë”, tha ai për RTK’në.

Zeka mendon se këtë herë Trump do të jetë humbës.

“Bindja ime është që kësaj radhe do të fitoj Bideni. Por për Kosovën për shkak të ritmit edhe shpejtësisë dhe dinamikës që ka tregu presidenti Trump në çështjen e Kosovës për ne më shumë na konvenon fitorja e Trumpit.”, shtoi ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending