Connect with us

Lajme

Zbulohet tuneli i drogës 514 metra, lidhte Meksikën me SHBA-në

Policia meksikane ka zbuluar një tunel 7 metra të thellë nën tokë, nga i cili transportohej drogë nga Meksika në SHBA.

Published

on

Tuneli niste nga një ndërtesë në qytetin kufitar të Tijuana-s dhe mbërrinte në Shtetet e Bashkuara.

Tuneli i gjatë 514 metra kishte mjete ventilimi dhe ndriçimi dhe gjithashtu ishte i pajisur me shina që përdoreshin për të shtyrë karrocat me drogë nga San Diego në anën tjetër.

Hyrja e tunelit ndodhej pranë një kompanie për bërjen e shisheve, pranë Aeroportit Ndërkombëtar AL Rodrgiuez në Tijuana.

Tuneli në Meksikë lidhej me një shtëpi që mbante sasi të mëdha droge. Aty u sekuestruan 2.2 ton marijuanë në 371 pako, lajmëroi policia meksikane.

On rails: A rail track (pictured) was apparently used to move drugs along the tunnel. The building it originated from was found to contain 2.2 tons of marijuana after police raided it on a tip-offEntrance: The entrance to the tunnel was found in this building, which belongs to an ice and bottled water company located near Tijuana's AL Rodriguez International Airport

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending