Connect with us

Lajme

Zbulohet se kush e tradhtoi Dikiqin dhe e lajmëroi në Polici

Shtypi në Podgoricë shkruan sot se grupin e udhëhequr nga ish komandanti i xhandarmerisë serbe, Bratisllav Dikiq, që u arrestua një natë përpara zgjedhjeve në Mal të Zi, me akuzat për ‘terrorizëm’, e ka lajmëruar në polici një nga anëtarët e grupit, Mirko Velimiroviq, nga Zubin Potoku.

Published

on

Siç shkruajnë Pobjeda dhe Vijesti e Podgoricës, ky fakt “është i theksuar në urdhërin e prokurorit special, Sasha Çagjenoviq, për fillimin e hetimeve, dhe i cili për përpjekje të kryerjes së veprës së terrorizmit ka ngarkuar përveç Dikiqit edhe Kristina Hristiqin dhe Aleksandar Sinxheliqin për të cilët policia është vënë në ndjekje. Të tjerët ngarkohen me veprën e bashkimit për veprën kriminale”.

Në dokumentin e prokurorisë zbulohet mënyra se si “organet e sigurisë në Mal të Zi kanë parandaluar që Mali i Zi të mbulohet në zi’, shkruan Vijesti.

“Velimiroviq ka ndihmuar në zbulimin e organizatës kriminale”, shkruan në urdhëresën e Çagjenoviqit të cilën e transmeton shtypi malazez.

Dyshohet se detyra e tij “brenda grupit ishte furnizimi me armë, municion, uniformë, bartje të porosive, sigurimi i hapësirave ku do të vendosej dhe deponohej armatimi”.

Velimiroviqi ka zbuluar planin kur, sipas shtypit malazez, siç thuhet, nga Sinxheliqi ka marrë 15 mijë euro me të cilat është dashur “të blejë 50 pushkë automatike dhe tri kuti me municion të cilat do t’i vendoste në një shtëpi që do ta merrte me qera në Podgoricë”. (REL)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending