Connect with us

Lajme

Zbulohet një objekt nëntokësor në Kaçanik (Video)

Published

on

Në Kotlinë në Kaçanikut, u zbulua një objekt nëntokësor që besohet të jetë qindra vjet i vjetër, dhe kjo i ka befasuar banorët.

Ata nuk kishin qenë në dijeni se në këtë pjesë ndodhej ky objekt i veçantë, që është i ndërtuar me tulla dhe ka formën e tunelit, njofton Klan Kosova.

Për këtë objekt të veçantë, i cili u zbulua kur po gërmoheshin mjetet e rënda, banorët e Kotlinës nuk kishin dëgjuar as nga më të vjetrit e fshatit .

Fshatarët   njoftuan edhe komunën e Kaçanikut , të cilët po merren me rastin .

Ndërsa Vjollca Aliu nga Departamenti i Trashëgimisë Kulturore , në Ministrinë e Kulturës , bëri me dije se që nga nesër besojnë se një ekip i arkeologëve do të dalë në vendin e ngjarjes për të hulumtuar për objektin në fjalë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending