Connect with us

Lajme

Zbulohet magazinë droge në Mirditë, 15 të arrestuar

Një magazinë me sasi të madhe droge është zbuluar në Mirditë pas nje aksioni te policise diten e sotme. Behet me dije nga burime ende jo zyrtare se të paktën 15 persona janë arrestuar.

Published

on

Sic njoftohet nga ana e policise, rreth 100 forca të rendit nga Lezha dhe Mirdita kanë marrë pjesë në operacion. Magazina ku u gjet lenda narkotike shërbente për mbledhjen dhe përpunimin e kanabisit.
Deri tani ka te dhena qe flasin per te pakten 1 ton lende narkotike kanabis sativa te gjetur dhe sekuestruar. Nga ana tjeter disa ore me pare, ishte deputeti demokrat Flamur Noka që paralajmëroi për zbulimin e 3 ton drogë në Rrëshen. Ai madje tha se ka përplasje mes policisë së Rrëshenit dhe asaj të Lezhës dhe për këtë arsye është kërkuar RENEA.

“Pazaret e drogës tashmë kanë kaluar nga konflikte mes bandash në përplasje brenda vetë Policisë. Në këto momente tek magazinat e ish pularisë në qytetin e Rrëshenit zbulohen sasi të frikshme droge. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se janë rreth 3 ton drogë. Banesa është rrethuar nga një grup i policisë të krimit organizuar të Drejtorisë Lezhë. Policia e Rreshenit nuk pranon të ndërhyjë dhe i ka braktisur ndërkohë dhe uniformat blu të drejtorisë Lezhë nuk po guxojnë të ndërhyjnë. Pritet të vine nga RENEA. Kjo është “Policia që duam” në Kanabistan”, shkruante Noka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending