Connect with us

Lajme

Boko Haram, një nga grupet më të rrezikshme terroriste kërcënon Amerikën

Published

on

Është prishur komploti për të sulmuar ambasadat amerikane dhe britanike në kryeqytetin e Nigerisë.

Agjencia kombëtare e sigurisë në Nigeri thonë se grupi islamik Boko Haram ishte prapa sulmit të planifikuar.

Ata thonë që militantët ishin duke u përgatitur për t’i sulmuar ambasadat në qytetin e Abujas.

Autoritetet kanë arrestuar pesë anëtarë të dyshuar të grupit mes 25 dhe 26 marsit.

Ndërsa për planet e sulmit kishte treguar një anëtar tjetër i arrestuar javë më parë.

Që nga viti 2009, Boko Haram ka udhëhequr rebelimin e armatosur kundër qeverisë nigeriane.

Ata janë bërë aleatë të Shtetit Islamik të cilët kanë furnizuar grupin me armë dhe luftëtarë./Arbresh.info

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending