Connect with us

Sporti

Zbulohet gjithçka, kjo është arsyeja e vetme pse Haaland nuk u transferua te Juventusi

Published

on

Erling Haland ishte një nga lojtarët më të kërkuar në merkaton e janarit, pasi kishte treguar paraqitje të shkëlqyera me Salcburgun.

Juventusi ishte një nga klubet që shfaqi interes të veçantë për sulmuesin, por në fund nuk u arrit një marrëveshje dhe Haland i surprizoi të gjithë teksa u zyrtarizua te Dortmundi.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, agjenti i lojtarit, Mino Raiola është shprehur se Haland nuk u trenasferua te bardhezinjtë pasi nuk do e fusnin në ekipin e parë. “Pse nuk u transferua Haland te Juventusi? Kjo ndodhi për shkak se ata do ta aktivizonin atë në ekipin e 23-vjeçarëve.”, u shpreh Raiola.

Norvegjezi ka shkëlqyer me bluzën e Dortmundit, teksa në 12 ndeshje të zhvilluara ka arritur të shënojë 13 gola.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending