Connect with us

Sporti

Zbulohet fjalimi emocionues i Ronaldos pas triumfit në Euro 2016

10 korrik 2016, “Stade de France”, Paris, Portugalia u kurorëzuar kampione e Europës pasi ka mposhtur 1-0 Francën në finale, shkruan Albeu.

Published

on

Pas festës, e tërë skuadra luzitane është në zhveshtore dhe fjalën e merr Cristiano Ronaldo.

I emocionuar, kapiteni falënderon me radhë të gjithë ata që kontribuan në suksesin e Portugalisë, duke e cilësuar atë mbrëmje si një nga më të bukurat e jetës së tij.

“Së pari, dua të falënderoj atë burrin aty (trajnerin Fernando Santos). Pa atë, kjo nuk do të ishte e mundur. Së dyti, të gjithë lojtarët, stafin dhe të gjithë ata që ishin pjesë e kësaj arritjeje.  Askush nuk besoi te Portugalia, por në fakt ne ia dolëm mbanë. Të gjithë së bashku. Ia dolëm. Jam shumë i lumtur, kjo është një nga ditët më të lumtura të jetës sime. Harroji trofetë individualë – Ligën e Kampioneve – ky është momenti më i lumtur i jetës sime. Deri tani kam qarë 3-4 herë. Im vëlla është përpjekur të më qetësojë, por i kam thënë: ‘Hugo, nuk mundem’. Vërtet, nga thellësia e zemrës, për kokë të djalit, jam shumë, shumë, shumë i lumtur”.

“Mund ta përsëris njëqind herë, jam kaq i lumtur. Ky ishte trofeu që mungonte. Falë të gjithëve ju – lojtarëve, stafit dhe përsëri ty, trajner! I gjithë besimi që pate, ndershmërisht e them, më preku. I tërë stafi mjekësor, punonjësit e sigurimit, Hoakini, Rikardo, Migeli, vëllai im. Nga thellësia e zemrës, jam vërtet i lumtur. E merituam. Tani jemi pjesë e historisë së Portugalisë, jemi e para skuadër që e arrijmë këtë”, ka thënë Ronaldo i emocionuar”, kishte thënë portugezi.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending