Connect with us

Lajme

Zbulohen detaje tronditëse për sulmuesin e Stokholmit

Policia suedeze kishte njohuri për një vit të tërë rreth simpative që sulmuesi i Stokholmit kishte për ISIS-in, por kishte vendosur që të fokusohej në prioritete të tjera sepse nuk besonte se ai përbënte rrezik të madh.

Published

on

Sulmuesi fanatik, 39-vjeçar, kishte fituar vëmendjen e policisë para shumë kohësh për shkak se glorifikimit që ia kishte bërë ISIS-it online, por hetuesit më pas kishin vlerësuar se ai ishte thjesht një simpatizues i xhihadit dhe se nuk besonin se ai ishte i rrezikshëm, transmeton Express.

Ai u arrestua të premten nën dyshimin se e ka organizuar sulmin me kamion, në të cilin u vranë katër persona.

Ai ishte i njohur për policinë dhe mbante propaganda të ISIS-it në laptopin e vet.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending