Connect with us

Lajme

Zafa pyet: A është e lehtë të jetosh në kohën e idiotëve

Deputeti i NISMA’s Zafir Berisha, i njohur si Zafa, ka renditur një varg parregullësish të cilat thotë se po e mundojnë.

Published

on

 

Ai shkruan në Facebook:

A është e lehtë të jetosh në kohën e idiotëve?

Të jetosh në kohën kur fundërrinat dhe idiotizmi zënë hapësirë në jetën publike dhe mediale nuk është e lehtë. Kjo nuk është e lehtë veçanërisht për ata të cilët asnjëherë Kosovën nuk e kanë menduar kështu:
-Kur presidenti i vendit mashtron publikishtë dhe nuk skuqet fare duke menduar se Kosova është pron private e tij.
-Kur kryeministri rren aq flliqur sa që premton atë që as vet nuk e beson.
-Kur legenat e qeveris së Kosovës në Bruksel përqafohen si me i pas vllezër prej nënës dhe babës me pasardhësit e Millosheviqit.
-Kur prapanica e një prostitute bëhet top lajm në mediet e shkruara dhe elektronike.
-Kur politikanet në media më shumë përshkruhen se sa janë seksi, se sa për vlera tjera.
-Kur studentja kushtëzohet nga profesori me shkuarje në shtrat.
-Kur spiuni bëhet patriot dhe shet mend se si duhet bëhet shteti.
-Kur dezertori shitet si komandant i UCK-së e komandanti mendon se Kosova është pronë e tij.
-Kur ai që ka dhënë gjymtyrët e trupit për këtë vend jeton i harruar dhe në mjerim si në mesjetë.
-Kur luftëtari i vërtet i UÇK-së ka mbetur në duart e dezertorit për tu verifikuar aktiviteti i tij ushtarak.
-Kur politikani edhe kur gënjen bëhet top lajm në media.
-Kur të vetë quajturit “analist” shesin mend duke menduar se vetëm ata dinë.
-Kur ai që ka dhënë qoftë 5 marka për Kosovën dikur në Gjermani, kurse në anën tjetër i ka vjedhur 500 mijë bëhet faktorë për shkak të vasalitetit ndaj politikës
-Kur hajduti i parasë publike respektohet nga qytetari /dhe quhet djali zoti/edhe pse dihet që është hajdut.
-Kur dikush nuk të përshëndet as në rrugë edhe pse dikur e ke ushqyer me bukë.
Kur analfabeti që ka diplomë me “vulë patate” është faktorë institucional.
-Kur hajnia,mashtrimi dhe prerja në besë /tradhëtia/ quhet politik bërje.
-Kur pacienti në spitale trajtohet si mall “kusuritje” dhe pë shërbime shëndetësore duhet bë pazar me mjekun si në tregë të plaqkave…
-Kur i jepet të drejtë , pa të drejtë edhe idiotit vetëm pse është faktorë në politikën ditore.
-Kur për një traktor dru shkon 2 vjet burg efektiv, e për 60 milion euro dënohesh 2 vite me kusht.
-Kur në emër të drejtësis bëhet padrejtësi
-Kur qytetari ankohet në polici për padrejtësi që i bëhet nga pushtetarët , polici i thotë mos u anko se nuk të del mirë.
-Kur nota kaluese në Gjimnaz jepet për 5 qebapë.
-Kur profesori i ndëshkon nxënësin vetëm pse prindi i tij nuk mendon politikisht sikur ai.
Pas gjithë kësaj që thash natyrshëm shtrohet pyetja: kur në këtë vend do të kthehet jeta normale dhe kur do të vlerësohen vlerat e mirëfillta, kur do të gjykohet i pa drejti dhe të vlerësohet i drejti, kur drejtësia dhe ligji do të jenë mbi të gjitha, kur amoraliteti nuk do të trajtohet si moral.
Kosova vazhdon të ecë në Orbitrekun e Top Shop-it!
Zafa

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending