Connect with us

Lajme

Zaev merr garanca nga Merkel për reformat

Published

on

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në kuadër të samitit për ekonomi dhe zhvillim të Ballkanit në Trieste të Italisë ka takuar kancelaren gjermane, Angela Merkel me të cilën kanë pasur takim bilateral.

 ”Qeveria është e vendosur që të bëjë reforma urgjente dhe të sigurojë rrugën për në BE dhe NATO dhe me këtë nënkuptohet edhe jetë më e mirë për qytetarët. Merkel më dha garanca se Gjermania do të mbështes vendin tonë në këtë rrugëtim.” tha Zaev pas takimit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Më herët, Zaev është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me të cilin gjithashtu janë diskutuar çështje të rëndësishme për Ballkanin.

”Nuk ka tendosje ndërmjet nesh në nivel shtetëror. Kishte disa tendosje të brendshme politike dhe një retorikë në rritje, madje skandaloze në Maqedoni, për të cilën nuk dua të flas. është e thjeshtë, aq sa Maqedonia është më e fuqishme, më demokratike dhe më e sukseshme, po aq më e fuqishme dhe më e mirë është Shqipëria. Pasi që në Maqedoni jetojnë shqiptarë që janë popull shtetformues dhe sa janë ata më të mirë, aq jemi edhe ne dhe e ardhmja e jonë” i tha Rama Zaevit. /Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending