Connect with us

Lajme

YouTube fshin llogari për dezinformim për rezultatet presidenciale amerikane

Published

on

YouTube ka fshirë disa kanale në orët e fundit, që transmetojnë rezultate të rreme të zgjedhjeve presidenciale amerikane para se të mbyllen votimet.

Sipas Business Insider, nga 20 videot e para që u shfaqën me kërkimin “rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të drejtpërdrejta 2020” ishin të rreme.

Njëri prej tyre kishte më shumë se një milion abonentë dhe më shumë se një video u parapri nga reklama që do të thotë se mbajtësit e llogarive gjithashtu fituan para’ nga transmetimi i lajmeve të rreme.

YouTube ka siguruar që ka hequr të gjitha kanalet e dezinformimit dhe ato që shkelin udhëzimet e komunitetit.

“Ne kemi krijuar politika që ndalojnë postën e rreme, praktikat mashtruese dhe manipulimet. Ne vazhdojmë të monitorojmë përmbajtjen e lidhur me zgjedhjet në periudhën para dhe pas zgjedhjeve”, tha YouTube për Business Insider.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending