Connect with us

Lajme

Ymeri: Xhevë e Fehmi Lladrovci vazhdojnë të na frymëzojnë

Published

on

Kryetari  i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka përkujtuar kontibutin e Xhevë dhe Fehmi Lladrovci dhënë për lirinë e vendit, në 18 vjetorin e rënies së tyre.

Përmes një  postimi në facebook,  ka thënë se Xheva e Fehmiu vazhdojnë të na frymëzojnë e të na e ndriçojnë rrugën përpara, sado që uzurpatorët e shovenët duan të na e mbyllin.

Postim i plotë i Visar Ymerit:

Sot përkujtojmë me respektin më të thellë sakrificën sublime të heronjve Xhevë e Fehmi Lladrovci, të rënë dëshmorë para 18 vitesh.

Gjaku i derdhur për lirinë, për forcimin e mirëqenien e Kosovës, për drejtësi historike ndaj popullit tonë të vuajtur, e për bashkim kombëtar, arriti ta çelë horizontin e së ardhmes politike për ne.

Ideali i Fehmi e Xhevë Lladrovcit për çlirim e liri, për sovranitet e bashkim, për zhvillim e progres, për ushtri e integritet, pa krim e korrupsion, jo vetëm që nuk janë realizuar ende por edhe janë braktisur si synime nga qeveria në Kosovë. Mirëpo, këto ideale të Fehmi e Xhevë Lladrovcit i gjen kudo në popull tek i cili është besimi dhe shpresa jonë.

Xheva e Fehmiu vazhdojnë të na frymëzojnë e të na e ndriçojnë rrugën përpara, sado që uzurpatorët e shovenët duan të na e mbyllin.

I përjetshëm do të jetë nderimi ynë për ta dhe lavdia e tyre!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending