Connect with us

Lajme

Ymeri: Do të kërkojmë drejtësi për vdekjen e Astritit

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur ceremoninë komemorative për aktivistin e saj Astrit Dehari, i cili vdiq para disa ditësh në burgun e Prizrenit.

Published

on

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, i cili recitoi vargje nga Migjeni, ka thënë se do të kërkojnë drejtësi për vdekjen e tij, raporton KTV.

“Ky është Astriti, njëjtë si në poemën e tij. Nëna Xhemile, motra Albana, dhe shoqja Artë, unë nuk mundem me ju ngushëllu pos që me ndje me ju dhembjen”, është shprehur Ymeri.

Ai e mban përgjegjës pushtetin për vdekjen e Astritit.

“Mbajtja në burg nuk mund të burgoste mendjen e Astritit, andaj mbajtja në burg ishte e panevojshme. Ne nuk mund ta zëvendësojmë atë por mund ta mëshirojmë. Ky pushtet është përgjegjës kryesor për vdekjen e tij dhe ne do të kërkojmë drejtësi”, ka thënë kreu i Vetëvendosjes.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending