Connect with us

Lajme

Ymeri: Po shikojmë mundësitë e kontestimit të zgjedhjes së Thaçit president

Published

on

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka deklaruar se organizimet dhe protesta e opozitës nuk do të ndalet, derisa po shqyrtojnë a ka bazë për të kontestuar zgjedhjen e presidentit në aspektin juridik dhe kushtetues.

Ai në një konferencë për media ka thënë semllefi popullor është duken u rritur nga e gjithë popullata , dhe se organizimet e Lëvizjes Vetëvendosje nuk do të ndalen.

Ymeri tha se Policia e Kosovës ka ndërhyrë në shesh dhe ka sekuestruar pa kurrfarë baze tendat e vendosura aty nga protestuesit të cilët kanë pasur leje të rregullt të autoriteteve lokale në Prishtinë.

Sipas tij, vullneti dhe vendosmëria e qytetarëve do tëngadhënjejë kundër përndjekjes të këtij pushteti autoritar.

Ymeri u ndal edhe te votat e deputetëve të LDK-së për Thaçin president, duke thënë se është shpërputhja më e madhe që sot mund të shohim në mes të mënyrës se sivepron deputeti dhe vullnetit politik të elektoratit të atij deputeti.

Ymeri tha se arrestimi i Glauk Konjuvca, kryetari i grupit parlamentar është është arrestimi më arbitrar që ështëparë në kohën e fundit, sepse Glauku është arrestuarpërnjë rast që ka ndodhur në vitin 2009.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending