Ymeri në SHBA tregon prioritetet e programit qeverisës të Vetëvendosjes

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri dhe koordinatorja e Marrëdhënieve me Jashtë, Gurjeta Zeka, e kanë përmbyllur vizitën në ShBA me disa takime në Ëashington DC.

Ata janë pritur në takim në Departamentin e Shtetit nga Drejtori i Marrëdhënieve me Evropën Qendrore dhe Jugore, zMattheë Palmer, si dhe në Kongresin Amerikan nga kongresmeni Eliot Engel.

Më tej Visar Ymeri dhe Gurjeta Zeka kanë marrë pjesë edhe në një takim të organizuar nga shoqata e profesionistëve të rinj shqiptaro-amerikan në Ëashington DC, ku ndër të tjerë në këtë takim ishte prezent edhe ish Ambasadori Ëilliam Ëalker.

Në këto takime Visar Ymeri ka shpjeguar situatën post-zgjedhore të krijuar në Kosovë pas zgjedhjeve të fundit parlametare si dhe prioritetet e programit qeverisës së Lëvizjes Vetëvendosje të cilat Lëvizja synon t’i sjell në jetë përmes formimit dhe drejtimit të qeverisë së re të Kosovës.

 

Shpërndaje në: