Connect with us

Lajme

Ymeri merr pjesë në Këshillin e Internacionales Socialiste në selinë e OKB-së

Published

on

I pari i Lëvizjes Vetë vendosje, Visar Ymeri së fundi ka qenë pjesë e Këshillit të Internacionales Socialiste që po mbahet në selinë e OKB-së në New-York.

Me këtë rast Ymeri ka theksuar se në mbledhjen në fjalë janë duke u diskutuar vlerat dhe politikat sociale demokratike për një botë më të drejtë, më të barabartë me mirëqenie për popujt e mjedis të pastër.

Ky është postimi i plotë:

Nga Këshilli i Internacionales Socialiste i cili po mbahet në Selinë e OKB-së në New York. Në këtë mbledhje të Këshillit janë duke u diskutuar vlerat dhe politikat social demokratike për një botë më të drejtë, më të barabartë me mirëqenie për popujt e mjedis të pastër, nevoja për ta mbrojtur demokracinë në vendet ku ajo është e rrezikuar si dhe fuqizimi i multilateralizmit drejt paqes së qëndrueshme.

Këshillit dje iu drejtua edhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, i cili më herët ka qenë edhe Kryetar i Internacionales Socialiste.

Është hera e pestë që Lëvizja VETËVENDOSJE! merr pjesë në mbledhjet e Internacionales Socialiste.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending