Connect with us

Lajme

Ymeri: Lufta ndaj krimit dhe korrupsionit, gjëja e parë që do ta bëjmë kur të vijmë në pushtet

Published

on

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në emisionin Rrokum Roll, ka thënë se gjëja e parë që LVV do të bëjë kur të vijë në pushtet, është lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

“Gjëja e parë, dhe më e rëndësishmja qe LVV do ta bëjë është që ta nisim një program të mirëfilltë të luftës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Kjo është e domosdoshme në Republikën e Kosovës sot. Të gjithë ata që janë pasuruar në kurriz të pasurisë së këtij populli dhe që janë pasuruar përmes veprimeve ilegale, që prej kontrabandës e deri të uzurpimi, do të shkojnë në burg. Me këtë më së shumti goditen, dhe mbase vetëm këta njerëz që sot janë në krye të institucioneve tona. Këta kanë qenë vazhdimisht në pushtet për ta shfrytëzuar aparatin shtetëror për pasurim vetanak”, ka thënë Ymeri.

Sipas tij, lufta kundër korrupsionit dhe vënia e pasurisë publike, në funksion të zhvillimit ekonomik do ta ndryshoj tërësisht qasjen dhe realitetin politik në Repubikën e Kosovës.

“Më së shumti, qytetari i Kosovës sot vuan për shkak të krimeve ekonomike, financiare të pasurisë që janë kryer mbi këtë popull, që prej vitit 1999 e tutje. Me këtë, nuk dua të them që krimet tjera nuk janë të rëndëishme, mirëpo krimet, për t’u gjykuar drejt dhe për t’ia kthyer edhe drejtësinë edhe dinjitetin qytetarëve të Repubikës së Kosovës, duhet të bëhet nga një gjykatë vendore e cila është edhe e funksionalizuar edhe e reformuar edhe e fuqishme mjaftueshëm për ta ccuar drejtësinë në vend”, është shprehur ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending