Connect with us

Lajme

Ymeri: Kufiri me Malin e Zi të diskutohet me Podgoricën zyrtare

Published

on

Visar Ymeri, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, e cila mori pak më shumë se 27 për qind të votave në zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë, ndodhet në Shtetet e Bashkuara për bisedime me zyrtarë dhe ligjvënës amerikanë.

Në intervistën me Zërin e Amerikës, Ymeri tha se nëse vjen në qeveri, pikëpamja e Vetëvendosjes është të diskutohet çështja e shënjimit të kufirit me Malin e Zi me Podgoricën zyrtare, për ta ndryshuar marrëveshjen.

“Ne nuk duam konflikt me Malin e Zi, por duam marrëdhënie të mira,” tha Ymeri.

Ai tha se dialogu i deritanishëm me Serbinë në Bruksel më shumë ka shkaktuar dëme sesa ka sjellë dobi.

Vetëvendosja kërkon gjithashtu një qasje të re për sa i përket marrëdhënieve me Serbinë, të cilat, tha Ymeri duhet të ndërtohen mbi parimin e fqinjësisë së mirë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending