Connect with us

Lajme

Ymeri bashkë me Nishanin, Mesiqin e Vujanoviqin në “Crans Montatna”

Published

on

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri nëpërmes një postimi në Facebook ka njoftuar se ka qëndruar në Vjenë, ku ka marrë pjesë në në forumin ndërkombëtar “Crans Montana” mbi Evropën Qendrore dhe Evropën e largët Lindore.

“Forumi u zhvillua në Vjenë, nën Patronazhin e Presidentit të Austrisë, dhe në të morën pjesë me qindra përfaqësues qeveritarë, deputetë, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare, dhe investitorë të ndryshëm. Disa prej përfaqësueseve përfshinin Z. Bujar Nishani, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Stjepan Mesic – ish President i Kroacisë, Z. László Baranyay – Zv/President i Bankës Evropiane për Investime, Znj. Christine Beerli – ZV/Presidentja e Kryqit të Kuq, Filip Vujanoviq, President i Malit të Zi, etj.”, ka shkruar Ymeri.

Forumi, sipas Ymerit, u përqendrua në krijimin dhe forcimin e lidhjeve mes shteteve të Evropës Qendrore dhe Lindore, në zhvillimin e marrëdhënieve ekonomike të secilit shtet, me qëllim rritjen e bashkëpunimit si dhe të investimeve direkte të huaja.

“Gjatë punimeve mora pjesë si diskutues në disa prej sesioneve të mbajtura gjatë Forumit, si dhe pata rastin te takohem dhe diskutojë me një numër të pjesëmarrësve”, ka përfunduar Ymeri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending