Connect with us

Sporti

Ylli i Arsenalit rrezikon ‘burgosjen’

Sulmuesi i Arsenal, Alexis Sanchez është akuzuar për ikje të tatimit shtetëror të Spanjës në kohë sa ishte tek Barcelona.

Published

on

Prokurorët në Barcelona ka akuzuar 27-vjecarin për shamgien e tatimit për shumën 983,443 mijë euro gjatë vitit 2012 dhe 2013. Ata kanë deklaruar se kiliani ka përdorur një kompani në Malta, për shpërlarjen e parave.

Në një komunikatë për shtyp nga agjenti i Sanchez ka deklaruar se futbollisti i tij ka paguar taksat e shtetit spanjoll.

“Alexis ka respektuar të gjitha ligjet e vendosura nga shteti që ka qëndruar”

“Ai ka paguar të gjitha taksat lokale. Për më shumë, të gjitha të hyrat e tij personale për të drejtat e imazhit i ka publikuar në agjensitë dhe administratët e shtetit”, ka përfunduar agjenti i Sanchez.

Sanches kishte kaluar nga Barcelona tek Arsenal në verën e vitit 2014. /Periskopi.com

sanchez

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending