Connect with us

Showbiz

Yjet që i thanë “jo” alkoolit

Published

on

Yjet e famshëm të shoubiznesit shpesh janë si shembull për ne. Shpesh ata nuk mendojnë në të njëjtën mënyrë për këtë, prandaj na japin shembuj të këqij.

Mirëpo, ka edhe të atillë që pikërisht shkaku i famës mundohen ta paraqesin veten në dritën më të mirë të mundshme. Kështu disa prej yjeve që ne i preferojmë ose e kanë lënë alkoolin, ose nuk e kanë pirë kurrë dhe këtë e potencojnë me krenari. Ne ju sjellim disa nga yjet që i kanë thënë “Jo” alkoolit.

Për dallim nga shumë bashkëmoshatare të saj, aktorja e famshme e Hollivudit Blake Lively nuk i pëlqen daljet në mbrëmje nëpër klube të natës dhe e urren alkoolin. Ajo sidomos është bërë rigoroze ndaj alkoolit pasi është bërë nënë. Ndoshta edhe kjo është njëra prej arsyeve që ajo duket rrezatuese. Që prejse ka mbushur 29 vjet, ylli i aktrimit Bradley Cooper ka vendosur të mos konsumojë më alkool dhe pikërisht pas këtij vendimi ai është bërë jashtëzakonisht i popullarizuar në Hollivud. Mendohet se ishte pikërisht alkooli ai që e kishte penguar që të tregojë tërë potencialin e tij në aktrim. Kim Kardashian ka deklaruar se për dallim nga motrat e saj ajo nuk konsumon aspak alkool.

“Nganjëherë motrat e mia bëhen më lozonjare kur pinë alkool, prandaj unë jam ajo që i qetësoj”, e ka pranuar Kim. Ajo insiston se edhe në raste të posaçme ajo shmang pirjen e alkoolit. Ish-bashkëshorti i këngëtares së famshme Katy Perry, Russell Brand, nuk e ka lënë vetëm alkoolin, por edhe drogën. Ai gjatë një emisioni televiziv tek Oprah Winfrey, e ka pranuar se vazhdimisht e ka tepruar dhe se e ka kuptuar se varësia ndaj alkoolit është një sëmundje. Aktori Matthew Perry, i cili njihet për rolin e Chandler-it në serinë e popullarizuar “Friends”, një kohë të gjatë ka luftuar ndaj varësisë së alkoolit, por vite më parë i ka thënë “Jo”-në përfundimtare alkoolit. /Zeri/Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending