Connect with us

Showbiz

Yjet që besojnë në gjëra të pazakonta!

Yjet e botës së famës dhe shoubiznesit shpeshherë kanë sjellje të zakonshme sikurse çdo njeri. Këtu bëhet fjalë edhe për besimin në besëtytni. Shumë prej tyre besojnë në besëtytni të kota, për të cilat besojnë se u ndihmojnë në tejkalimin e vështirësive dhe sfidave me të cilat përballen.

Published

on

Besëtytnitë e tyre janë nga më të çuditshmet, ndërsa në vazhdim do të paraqesim disa nga këto, të cilat në çdo kohë i aplikojnë të famshmit.

Aktorja Jennifer Aniston e pranoi se është besëtyte dhe se me rastin e hyrjes në aeroplan e ka ritualin e veçantë, të cilit në mënyrë strikte i përmbahet, pasi që i ndihmon ta largojë frikën para fluturimit.

“Kur të futem në aeroplan së pari duhet hyjë me këmbën e djathtë dhe me të ta prek së pari pjesën e jashtme të aeroplanit”, ka rrëfyer ajo.

Këngëtari i grupit “Coldplay”, Chris Martin është njëri nga kandidatët për titullin e mbretit të besëtytnive, pasi që para secilës paraqitje, besoni apo jo, zhvillon madje 18 rituale.

“Shumë prej tyre janë shumë të gjatë që t’i përsërisë. Megjithatë, njëri nga më të rëndësishmit është larja e dhëmbëve, pasi që në të kundërtën nuk ndihem shumë i mençur”, thotë Martin.

Regjisori, shkrimtari dhe aktori Woody Allen konsideron se më së mirë është të besohet në diçka, çka do që të jetë, se sa në tërësi ta humbni besimin. Gjeniu i filmit e zbuloi se pikërisht besimi dhe besëtytnia kanë ndikuar tek ai që ta punojë filmin “You Will Meet a Tall Dark Stranger”.

Këngëtaren Missy Elliott asgjë nuk mund ta ndalë në rrugën e saj drejt majës së muzikës, përveç maces së zezë. Ajo konsideron se kjo mace i sjell fatkeqësi dhe është e gatshme që të bëjë gjithçka që të shmangë pasojat e takimit me të. “Nëse macja e zezë ma pret rrugën, do të kthehem menjëherë për në shtëpi, pa marrë parasysh se për ku isha duke shkuar”, ka zbuluar ajo, transmeton Zeri.

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending