Connect with us

Lajme

Xhungla e emigrantëve përfshihet nga flakët

Punëtorët francezë me kokore të forta dhe veshje portokalli, të mbrojtur nga policia, kanë shpenzuar ditën e tyre duke rrëzuar tendat në kampin e Xhunglës së emigrantëve në Kalais, dhe ditën e sotme ato janë përfshirë nga flakët.

Published

on

Shumica e 7000 emigrantëve që donin të rezistonin,  u nxorën jashtë kampit, dhe u dërguan me autobusë në qendrat e pranimit në të gjithë vendin.

Ndryshe nga sa frikësoheshin politikanët francezë dhe britanikë, nuk pati përleshje të dhunshme.

“Fillimi i operacioneve të pastrimit dërgon një shenjë që kampi ‘La Lande’ nuk ekziston më,” tha Fabienne Buccio, kreu i sigurisë së rajonit të Kalais.

Dyshekë, batanije, rroba, enë e valixhe që u lanë pas nga emigrantët u dogjën të gjitha.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending