Connect with us

Showbiz

‘Xhesika’ largohet nga ‘O sa mirë’, do ta zëvendësojë një tjetër bukuroshe (Foto)

Published

on

Arta Nitaj është një prej aktoreve shqiptare më të përfolura në mediat rozë.

Kjo në saje të imazheve seksi që sjell në rrjetet sociale, por edhe lidhjes që kurrë nuk u bë zyrtare me djalin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Endritit.

Megjithëse ka marr pjesë edhe në disa spoteve të këngëtareve, aktoren pejane të famshme e bëri seriali “O sa mirë”, ku ka luajtur rolin e “Xhesikës”.

Por, burimet e Telegrafit të afërta me këtë serialin merr vesh se aktoren nuk do ta shohim në episodet e reja gjatë sezonit të ri pasi që i ka mbaruar kontrata. “Xhesika” pritet të zëvendësohet prej një bukurosheje të re dukagjinase, emri i të cilës do të bëhet i ditur në ditët në vijim.

Theksojmë se disa prej aktorëve do t’i shohim në një turne anembanë Kosovës gjatë periudhës kohore prej një muaji – 15 korrik deri më 15 gusht, ku Telegrafi do të jetë sponsor mediatik i këtij aktiviteti veror.

Bëhet fjalë për turneun “O Sa Mirë Nights”, ku do të mbahen disa koncerte muzikore me këngëtarët më eminent shqiptar, ndërsa të pranishëm do të jenë edhe aktorët e serialit të lartcekur.

Kujtojmë se edhe aktori Kushtrim Qerimi, i njohur si “Rrahmoni”, do të nis një emision veror “O sa trip”, ku me një bukuroshe do të vizitojë plazhet fantastike shqiptare – prej Ulqinit deri në Sarandë. Ndryshe, seriali me episodet e reja do të vjen në muajin shtator.

https://www.instagram.com/p/BVXGotvH_Mw/?taken-by=artaanitaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending